Peavalu kukla piirkonnas 14.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

4 päeba tagasi hakkasin tundma kukla piirkonnas valulikkust. Kael kiskus kangeks. Algul lükkasin selle külmetuse alla. Kuigi enesele teadaolevalt ei ole ma külma saanud. Korra mõtlesin ka, et äkki kehvas asendis maganud. Sund asendeid ei ole. Olen kahe väikse lapsega kodune.
Nüüd aga asi kisub juba üsna valusaks. Pea liigutamine on täielik piin juba. Kael nagu nii valus ei olegi aga kukal paremalt poolt on nii valus. Käega ei saa kataudagi. Pead ei saa padjalegi panna selle poolega. Õrnalt sõrmedega juuste vahelt libistaded on tunda kahte väga läheatikkubasetsevat munakest. Sellised näpuotsa suurused. Kas sellises piurkonnas on lümfisõlmi?
Üldiselt kogu selle nelja päeva jooksul on ka otamiku piirkonnas olnud peavalu. Aga see tundub nii tühine selle kukla valuga.
Plaanin ka perearatile oma muret kurta, aga sooviks ka neuroloogi arvamust. Perearst ei saada ilma nõudmiseta eriti spetsialistide juurde. Soovikski teada, kas peaksin nõudma saatekirja neuroloogile?

Need munakesed asuvad kuklal paremal pool. Samal kõrgusel kus on kõrvalesta alumine äär. Katused on valulik piirkond üsna laiaulatuslik. Algab kõrva lesta alt ja on kuni pea keskjooneni. Selline peopesa suurune valulik ala.

Loodan, et seletusest on midagi aru ka saada. Olen üsna kurnatud sellest valust. 28 aastajookaul on mul väga harva peavalud. Tavaliselt vaid siis, kui haige olen. Niisama naljalt pea ei valuta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik et põhjuseks on ühepoolsest kaelalihaste pingest tingitus suure kuklanärvi ärritus . Võimalikud on ka muud põhjused. Munakesi tuleks näidata perearstile ja kui abi ei saa siis neuroloogile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika