Borrelioos 04.08.14 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Juuli algusest on tekkinud minu emale jalale borrelioosile tüüpiline laik jalale (seest heledam, väline ring tumedam). Kui ta peale seda läks perearstile, siis perearst soovitas analüüsi võtmisega oodata ning tegi selle nüüd reedel. Tänane vastus näitab, et värsket nakatumist ei ole, on vana nakatumine. Tänaseks on nädalavahetusega neid laike tekkinud kehale veelgi ning üks koht on rinna all kohas, mis juba mai lõpus/juuni alguses punetas lihtsalt ning nahaarst arvas, et äkki haudumus vms. Praegu üleöö tekkis täpselt sinna kohta borrelioosile omane tugev laik. Lisaks on emal tohutu väsimus pidevalt, mida enne esinenud ei ole. Kuna ema on põdenud 7 aastat tagasi lümfoomi, siis järelkontrollis avastati kompuutris tal kaks suurenenud lümfisõlme, mille tõttu läheb ta homme onkokirurgiasse biopsiaks. Samas olen lugenud ka seda, et borrelioos võib anda lümfide suurenemise. Perearst emale ravi ei määranud, kuna nakkus ei ole värske. Samas sümptomid ägenevad hetkel. Mida arvate teie, kas peaks minema tasulisse vastuvõttu, et korrata analüüse?

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Kindlasti on vaja tulla vastuvõtule kuna arst peab löövet nägema ja siis selle alusel juba määratakse analüüsid. Väsimust annavad nii borrelioos kui ka lümfoom, samuti lümfisõlmede suurenemist.