Spiraaliga määrimine 12.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Paigaldati veebruaris spiraal Kyleena, päevasid ei ole olnud spiraaliga, olen küll aru saanud, et “päevad” jäävad kuu algusesse(kerge kõhuvalu, väike määrimistäpp pükstel) aga nüüd 2.detsember hakkas määrimine koos suure kõhuvaluga(käisin ka pikal kõndimistiirul) ja kuni 12.detsembrini on määrimist..
Käisin ka ruttu kontrollis ja naistearst ütles, et kõik on normis - spiraal paigas jne.
Pole nii kaua sellist määrimist olnud, kas tõesti on see normaalne ja seda nimetatakse limaskesta paksenemiseks vms?
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Tegemist on hoopiski ESS-emakasisese süsteemiga Kyleena ehk kollaskeha hormoonkapsliga, mis on paigaldatud emaka õõnde.
Igale arstile igas riigis, kuhu pöördute, võtke kaasa nn Kyleena pass, siis on kõik selge.
Määrimisi ei pea märkima, need ei ole menstruatsioonid, ebaregulaarne määrimine võib kesta 3-6 kuud.
Jääb arusaamatuks, miks oli vajalik paigaldada hormoonkapsel viieks aastaks?

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7