Hemorraagiline kollaskehatsüst 25.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Parempoolses alakõhus on valu juba 2nädalat. Pöördudin valuga günekoloogile. UH näitas, et paremas munasarjas on hemorraagiline kollaskeha 2.6 × 3.0 cm. Kas oskate öelda, mida see tähendab? Kas on midagi ohtlikku? Miks see tekib? Günekoloog soovitas valuga valuvsigistit, raskusi mitte tõsta ja kuir kuu pärast uuesti UH teha.
Uh tulemus:Vag.UH: emakas anteversioonis, mõõtmed 5.8 x 4.6 cm, endomeetrium 0.7 cm, vastab tsükli II faasile. p. ov. - 3.8 x 3.9 cm, selles hemorraagiline kollaskeha 2.6 x 3.0 cm (pinnal jälgitav norm ovaariumi kude). v. ov. - 2.3 x 1.7 cm, struktuur ii. Emaka taga vaba vedelikku ei visualiseeru.

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Hemorraagiline kollaskehatsüst munasarjas imendub reeglina 1-2 menstruatsioonitsükli jooksul.
Seega günekoloogi öpetus ja soovitus hiljem uus ultraheliuuring teha on väga öige soovitus.
Edu soovides,
Maie Väli