Põiepõletik ja sügelus tupes 22.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul tekkis kolmandat korda kahe kuu jooksul põiepõletik. Sümptomid hakkasid paar päeva tagasi ja ostsin kohe Soluro Duot. Täna aga hakkas tupp sügelema ja ma ei mäleta, kas viimaste põletikega oli sügelus ka.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 16-aastane

Kõikide kombineeritud rasedusvastaste vahenditega võib ägeneda tupe seeninfektsioon.
NuvaRigiga märkige üles 7-NuvaRingi vaba päeva ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute.

Ravimid on nüüd apteegi käsimüügis.
Apteegi käsimüügist ostke:
1) https://shop.hoiamed.ee/toode/dermoxenkomplekt/
Kaitsev antibakteriaalne intiimpesugeel – Dermoxen Proneem See on efektiivne abimeetod traditsioonilises farmakoloogilises ravis naistel, keda mõjutavad korduvad bakteriaalsed ja seeninfektsioonid.
2) Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seenhaiguste raviks
(Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis)
3) kreem Imazol Plus;
4) flukonasool kapslid 150mg kord nädalas suu kaudu sisse võtta.

Peaks olema kontrollitud veresuhkur, hemoglobiin, ferritiin. Kui need näitajad normist väljas, siis tuleks selgitada põhjused ja ravida põhjust, et vältida pidevaid ägenemisi.
Soovitan pöörduda noorte nõustamise keskusesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7