Prednisoloon ja kontratseptiivid 20.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas prednisoloon võib langetada rasestumisvastaste tablettide efektiivsust?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Prednisoloon ei tohiks rasedusvastaste tablettide toimet vähendada. Võtke neid enam vähem kindlal ajal, järgige skeemi. Kui prednisoloon tekitab teil kõrvaltoimetena oksendamist või kõhulahtisust, siis kindlasti on vajalik lisaks kondoomi kasutada. Need kõrvaltoimed esinevad harva ja on väga individuaalsed.