Sügelus, valulikus ja määrimine tupest. 18.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt 1 nädal tagasi (12.03) hakkas mul määrima, tugevat vererohket määrimist ei ole vaid selline kerge määrimine ja pigem pruunikam. Menstruatsioon hakkab mul tavaliselt iga kuu lôpus. Mure nimelt ka sellest, et tupes on valulikus. Käega katsuda näiteks sealt on valus teatud kohtadest ja sügeleb väga hullult. Arsti aega on pea vôimatu saada normaalseks ajaks. Mul on diagnoositus genitaalherpes. Olen veidi mures kuna nii kaua mingit määrimist mul ei ole olnud ja see sügelus ja valulikus seest ajab juba veidi hulluks.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere suure tõenäosusega on tegemist mingi põletikuga ja te peaksite minema arstile,Seniks aga ostke käsimüügist tupe mikrofloorale mingid gloobulid. Neid on palju erinevaid, konsulteerige kohapeal. DRKadastik