Raseduse ajal hemorroid 16.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor

Selline küsimus, olen esimest korda rase, 35 nädal. Ning on juba mõnda aega hemoroid(ämmaemand soovitas kasutada Preparation H küünlaid ning määrida Axol Procto kreemi.
Kuid juba umbes nädala ma kasutan ja probleem püsib, sügelus ja ebamugavus, kwrge valulikus.
Mida tuleks teha? Järgmine ämmaemanda visiit on 30.03, arsti visiit 22.03...

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks on see seotud emaka survega vaagnapõhja veenidele, mis soodustab hemorroidide ja veenilaiendite teket. Kasutate neid küünlaid ja kreemi, püüate vältida kõhukinnisust kiudaineterikka toidu ja piisava vedeliku tarbimisega. Tavaliselt olukord laheneb paari sünnitusjärgse kuuga. Kui mure jääb peale sünnitust püsima, siis on soovitav konsulteerida proktoloogiga.