Emakakaelakanalikaabe 05.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tsütoloogiline materjal endotservikaalsest kanalist. Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Atüüpilised metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kokiline mikrofloora. Clue rakud. 39035006 ((ASC-US) Kindlaksmääramata tähendusega atüüpilised lameepiteeli rakud)

Arst kutsus tagasi, aga kuna helistas administraator siis lisaküsimusi ei saanud küsida.
Mille pärast võidakse tagasi kutsuda?
Kas võib midagi väga halvasti olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie emakakaela testis on üksikud kerged muutused-ASCUS, mis vajavad täpsustamist. Teile tehakse emakakaela lisauuring ehk kolposkoopia. Selle alusel otsustatakse edasine jälgimise, vajadusel ravi taktika. Nendest muutustest võib keha sageli ise ajas vabaneda.
Kokiline mikrofloora ja clue rakud näitavad tupes mikrofloora tasakaalu häiret ja baketriaalset vaginoosi. Väga oluline on emakakaela suhtes, et tupes oleks mikrofloora tasakaalus. Seda aitab tagada piisav piimhappebakterite hulk tupes. Apteegi käsimüügis on olemas erinevaid pre-või probiootikumidega tupeküünlaid ja kindlasti on soovitav nendega kuur teha. Lisaks on soovitav kasutada igapäevaselt intiimpesuvahendit, mis sisaldaks piimhappebaktereid.