Antibeebipillid ja päevad 01.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud antibeebipille väikese vähega pea 8 aastat. 2 aastat tagasi lõpetasin umbes aastaks pillide võtmise ära. Siis jäin paraku ka tahtmatult siiski rasedaks ning tegin medikamentooset abordi. (nüüdseks umbes 10 kuud tagasi).

Peale seda hakkasin jälle samasid pille võtma ning nüüd on vereeritus päevade ajal väga väike (võrreldes sellega mis oli enne pillide ära jätmist ja aborti). Kas see normaalne või peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere pillidega võibki menstruaalverehulk väheneda kuni täieliku kadumiseni teatud perioodil. Oleneb ka pillidest muidugi, kuid paljud pillid nii teevadki. Kui lõpetate pillide võtmise, siis tsükkel jälle normaliseerub. DRKadastik