päevad lühemad kui varem 02.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olin 2 päeva enne oma menstruatsiooni vahekorras(olen beebipillide peal, pole uut kuuri alustanud veel) ning kui päevad hakkasid siis kestsid need ainult 1-2päeva. esimesel päeval oli normaalne aga teisel päeval oli veritsus väga väike. ning edasised päevad on olnud 0 verd. tavaliselt kestab mu menstruatsioon 5-6päeva. Kas on midagi karta või on see normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Kordan üle: kui tarvitate antibeebipille, siis nimetage need igale arstile, kuhu pöördute ja 4 või 7-pillivaba/toimevaba päeva ! Märkige üles pillivabad või toimevabad päevad!
Antibeebipillid on RAVIMID, nendega muutub veritsus minimaalseks, sest emaka limaskest õheneb. Seda kasutatakse ka vererohkete menstruatsioonide raviks.
Rasestumise võimalust ei ole, sest antibeebipillidega ei toimu ovulatsioone ja emaka limaskest on üliõhuke ning nende taastumine võtaks aega.
Vajate teisest nõustamist, pöörduge noorte nõustamise keskusesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7