Veritsus aga ei ole päevade aeg praegu 06.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nimelt mul hakkavad päevad 13 päeva pärast kuid mõned päevad on tulnud tupest helepruuni nagu vedelikku voi limast asja mis määrib ja täna tuli tupest verd. Eelmine kuu kui pidid päevad hakkama siis sellest 3 päeva tuli ka pruuni lima ja siis hakkas normaalsed päevad

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Iga günekoloogilise veritsusega peavad olema välistatud STLI-sugulisel teel levivad infektsioonid. Juhul, kui te ei tarvita kontratseptiive: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing vms, siis tuleks välistada ka muud põletikud: tupepõletikud, emaka kaela põletikud jms.
Rasedust saab välistada apteegi rasedustestidega, mida teha hommikusest uriinist täpselt õpetuse järgi.
Pöörduge noorte nõustamise keskutesse, need on tasuta, teid aidatakse ja nõustatakse.
Kui ei ole veel HPV vaktsineeritud, siis tehke seda:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7