Päevade hilinemine pärast “day aftee pill” võtmist 16.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Päevad on hilinenud 8päeva pärast “day after pill” võtmist. Viimane menstruatsioon oli 8-11 November ning pilli võtsin 12 November.
18-21 November oli natukene vere “spotting”.
Ning nüüd järgmised päevad oleks pidanud algama 7-10 Detsember.
Olen teinud 2x rasedustesti ning mõlemad on olnud negatiivsed.
Tean, et päevad võivadki veidi hilineda pärast pilli võtmist, kuid kas nii kaua on normaalne? Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

SOS pill sisaldab löökannuses gestageeni ehk 1500mcg levonorgestreeli ( igapäevastes kombineeritud pillides on igas tabletid 75mcg). See võib põhjustada tsüklihäireid, vaheveritsusi, munasarjades talitluslike tsüstide teket. Menstruatsioon võib hilineda kuni paar nädalat või üldse vahele jääda. Oodake rahulikult ja kui jaanuari lõpuks ei ole tavapärast menstruatsiooni alanud, siis pöörduge kontrolli.
Kui teil raseduse plaani lähiajal ei ole, siis konsulteerige tõhusamate rasedusvastaste vahendite suhtes ämmaemanda või arstiga.