Aeroobne külv 26.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kõik fotol lisatud tulemused on negatiivsed kuid pos on selline:
Aeroobne külv
Acinetobacter sp
3+
Seente külv
Pärmseente kasv puudub
Saatsin sûsteemi topelt kûsimuse kui hirm tuli lugedes infot mis asi see on ja ega õiget vastet ei leidnudki. On see hull asi? Mul endal kaebuseid pole ja sellist kûlvi vastust pole ka näinud. Aitâh kui saate vastata

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, antud bakter ei vaja ravi kui pole ühtegi kaebust. Mikroobi võib leida igaltpoolt meie keskkonnast(vesi pinnad jne), ka inimese nahalt ja mujaltki. Juhul, kui nt inimese haavalt leitakse see mikroob või on nt uriinis(tsüstiidi korral), siis peaks ravima. Seega teie puhul on normaalne mikroflooraga tegemist ja ravi te ei vaja. Parimat! drKadastik