Valus pissimina, voolus 24.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Käisin aasta jooksul päris palju naistearsti juures. Suure vooluse ja valusa pissimise pärast. Vooluse kohti öeldi küll, et liiga palju tuleb( digiloost lugesin, et põletilikuline) pissimise kohta ei öeldud midagi. Tehti erinevad proovid Klamüüdia, gonorrhoeae, trihomomas, mycoplasma, candida külv, aeroobne külv, seente külv, bakteriaalne vaginoos. Uriinikülv korras. Kuna pissimine oli nii valilulik ja ei saanud ühtegi vastust, sain uroloogilit diagnoosiks krooniline põiepõletik( meenutab põiepõletikku. Saan põide ravi, aga see aita kahjuks. Olen juba nõutu, olen mõelnud tulla ka teie visiidile, kas on võimalusi veel mingeid proove võtta? Järgmine kuu läheb ka mees kontrolli, sest ma ei saa enda probleemidele lahendusi ja kannatan tänu sellele. Tampoone ja pesukaitsmeid ei kasuta, intiimpesugeel apteegist. Kas on mingeid proove veel, mis annaks mulle üldse teha? Ühedki küünlad ei ole toiminud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan uurida ureaplasma osas ( Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum). Ureaplasma urealyticum on on sageli kroonilise põiepõletiku tekitajaks. Analüüsi ( PCR) soovitan Teil teha hommikusest esmasjoa uriinist. Partneri testimine on samuti vajalik. Kui partneril diagnoositakse põletik, on antibakteriaalne ravi vajalik teha koos.
Heade soovidega,
dr. K.Seidelberg