Acinetobacter sp 3+ 26.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tulemustest millest pildi saatsin on kõik negatiivsed kuid positiivne on selline
Aeroobne külv
Acinetobacter sp
3+
Seente külv
Pärmseente kasv puudub
Ma isegi ei leidnud mis see eesti keeles on, kaebusi mul pole nats voolust vahel rohkem kuid ei midagi hullu. Kas pean alustama ravi, kas on ka käsimûûgis miskit soovitada. Aitâh teile

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Teie kirjast loen: "kaebusi mul pole..." Kahjuks kaasas olev pilt avaneb osaliselt, piiratult, ei selgu kust materjal on võetud? Vajalik oleks arusaam, miks just selline analüüs võeti ja millisest lokalisatsioonist?
Kaldun arvama, et tegemist võiks olla juhuleiuga tupe mikrofloorast, kas on?
Parim oleks muidugi kaugnõustamine, kuid see on tasuline 24,21€ ja vajalik isikukood. Kas oleksite nõus? Siis vaatan üle ja vastan meilile pikemalt.
Mõned uuringud on olulised teatud juhtudel: alanenud immuunsus, immuunsupressiivne seisund, viljatus, lastetus, põhjuseta kaebused, ebatavalised olukorrad, harvikhaigused, haruldased diagnoosid jms eriuuringuteks vajalik. Laborid peavad kirjeldama kõike, mis leius on jälgitavat. Seega, on olukordi, mis on seotud juhuleiuga ja ei oma kliinilist tähendust. Analüüsi võtnud arstilt peaks üle küsima, miks ta võttis sellise analüüsi, kui kaebusi ei olnud? Igat bakterit ei pea ravima, neid on ju organismis kümneid tuhandeid.
Konsulteeriksin Tartu Ülikooli Meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia õppetool mikrobioloogia õppejõu dr Tatjana Brilenega.
Kuna puudub info, ei saa midagi lisada. Minu töömeil on glitter@naistearst.ee.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7