Lokaalne hormonaalravi menopausi ajal 12.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, palun abi.Kas on olemas lokaalse toimega peale määrumiseks hormonaalravi? Mida saab lisaks Divigel 1mg koos kasutada?Või on olemas geel mis sisaldab kõike hormoone koos? Hetkel kasutan Fleree hormonaalspiraali ja määrin igapäev Divigeli, kas saan eemaldada spiraali ja ainult määrida mõnda horomonaalgeeli? Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui teil emakas alles, siis ainult Divigeli kasutada ei tohi. Hormoonspiraal on selleks, et pärssida emakaõõne limaskesta kasvu. Seega selline kombinatsioon on hea. Kui soovite kombineeritud preparaati, siis selleks on ainult tabletid(eestis), kus on nii östrogeeni kui ka kollaskeha hormooni. Varem olid ka plaastrid kombineeritud preparaadina, neid enam saadaval meil pole. Geelvormi(kombineeritud) ei ole olemas. Puhast östrogeeni saavad kasutada ainult need naised, kellel emakas varasemalt eemaldatud. DRKadastik