Suurenenud limaeritus 08.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Olen 50 aastane ja kisub menopausi poole. Päevad käivad ebakorrapäraselt. Küll on lühike tsükkel, küll väga pikk, vahel on väga vererohke, vahel tagasihoidlik. Viimased kaks kuud ei ole päevi olnud, küll paneb mind aga imestama suurenenud lima hulk. Lima on täiesti läbipaistev, lõhnatu ja seda tuleb iga päev. Ning rohkem, kui mul ovulatsiooni ajal on kunagi üldse tulnud on. Tean, et see on ovulatsiooni ajal täiesti okei aga minul on see nüüd viimased 2 kuud iga päev nii olnud. Kas see on enne menopausi üldse normaalne või peaksin muretsema ja arstile pöörduma? Tänud ette!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Enne menopausi ehk kõige viimast menstruatsiooni on tsükkel ebakorrapärane ja võib esineda ka tavapärast valkjat või limajatvoolust. Tsükli kõikumised ja eelkõige harvad menstruatsioonid võivad esineda 1-2 aasta jooksul. Kuna lima hulk on tavalisest palju suurem olud, siis soovitan ülevaatuseks pöörduda naistearstile. Kindlasti pöörduge ka emakakaelavähi sõeluuringuks, kui Te pole seda veel teinud. Kui saite sel aastal 50, siis on praegu Teie sõeluuringu aasta ( kutse digiloos).