Loote doppler 05.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ostsin omale südamerahu tekitamiseks loote doppleri. Üsna sellise kalli ning eeldatavalt hea kvaliteediga. Proovisin 8ndal rasedusnädalal ise südametööd leida, kuid tulutult. Proovisin taas uuesti 10ndal nädalal. Ikka ei midagi. Kas ma peaksin muretsema? Ultrahelini on veel 2 nädalat.
Aitäh!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kindlasti ei pea praegu muretsema, sest loode on veel nii väike ja teie kõhukatted segavad ülipisikese südame tööd registreerimast.
Millal õnnestub teil loote südametööd registreerida sõltub paljudest erinevatest teguritest: teie kehaehitus, kõhukatted, raseduse suurus, loote aktiivsus ja loote asend. Vahel saab ise registreerida loote südame aktiivsust alates 12-13 rasedusnädalast, vahel 14-16 nädalast, vahel alles 18-20 nädalast.