Sünnitusjärgne hemorroidide naharipatsite eemaldamine 03.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Ca 6 aastat tagasi, kui sünnitasin esimese lapse, siis sünnituse järgselt olid mul hiigelsuured hemorroidid, millest jäid kohe mitmed- mitmed naharipatsid pärakupiirkonda. Vaatepilt pole ilus ning ka hügieeni mõttes on see olnud häiriv ja olen mõelnud, et sooviksin need eemaldada lasta.
Sooviksin teada, kas seda saab teha Haigekassa kulul ning kui jah, kas suunamise peab tegema perearst või günekoloog.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Hemorroidaalseid naha jääkripatseid opereerib üldkirurg või proktoloog. Seda operatsiooni rahastab tervisekassa. Saatekirja annab reeglina perearst.