Sünnitusjärgne voolus 19.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, homme saab sünnitusest 6 nädalat (9.05 sünnitasin ja esimene laps), sünnitus läks edukalt, sain mõned õmblused ja sisemise rebendi.
12.06 muutus voolus juba hästi heledaks ja oli peaaegu olematu
14.06 olime mehega vahekorras, kõik oli nagu hästi, aga paar päeva hiljem hakkas veritsema, alguses menstruatsioonilaadne, aga tänaseks on nagu hele värske veri, pean sidet iga paari tunni tagant vahetama. Kõhuvalu ega muid kaebusi pole.
Imetan minimaalselt, 2-3 korda päevas.
Sünnitusjärgne kontroll on alles nädala pärast.
Kas see on normaalne või peaksin siiski varem arstiga ühendust võtma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Väga harva taastuvad menstruatsioonid 2 kuud peale sünnitust imetamise perioodil. Kuna imetate harva, siis pole menstruatsioon välistatud. Mis võiks olla veritsuse põhjus, selgub läbivaatuse ja ultraheli uuringu käigus. Pöörduge planeeritud sünnitusjärgsesse kontrolli. Kui veritsus on suurem kui tavapärane menstruatsioon või lisanduvad kõhuvalud , siis peate pöörduma erakorralisse vastuvõttu.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg