Kui puuduvad munasarjad. 19.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kui noorel puuduvad menstruatsioonid on olemas emakas ja tupp kuid puuduvad munasarjad kas on kunagi rasestumise vôimalus ivf abil/doonorrakkude. Geneetilist viga ei leitud kromosoomid on korras, pôhjus teadmata. Kas nii noorel nt ei saa operatsiooni kàigus vôtta mingit kudet ja sealt saada kuidagi munarakke kuskilt lugesin vôi on selline olukord lihtsalt null ja tuleb leppida? Menstruatsioone olnud vaid paar.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere jah selleses olukorras on võimalik doonormunarakuga jääda rasedaks kui teil on emakas. Täpset infot võiksite saada naistearstidelt, kes tegelevad kunstliku viljastamisega. DRKadastik