Tihe ala rinnas 30.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võrreldes 01.22 ü/v-ga ei saa parema rinna med?alaosas (paremini põikivõttek) välistada uut, ca 9 x 8 mm vähepiirdunud tihedamat kollet - tu!? summatsioon? - vajalik täpsustav UH-uuring. Muus osas on leid sama -näärmekoerikkad fibroglandulaarsed rinnad hajusa adenoosiga (B/C-tihedus- parem rind on veid väiksem), mujal rindades uusi kahtlaseid lubikoldeid ega selget tu!-t esile ei tule. Dgn. Affectio? mammae dex

Mida selline vastus tähendada võib?! Olen suur muretseja. Olen sünnitanud 2 last ja neid imetanud. Kaebusi rinnas ei ole. Aga soovitus on käia üle 2 aasta mammograafias! Kui suur on tõenäosus, et see võib olla midagi halba? Kas see võib ka lubikolle olla? Sellel vist peaks selged piirded olema.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Tore, et olete sünnitanud ja rinnaga imetanud. Rinnaga toitmine on nn rinnavähi vastane tegevus.
Tuleb nõustuda: ..."vajalik täpsustav UH-uuring."
Hetkel ei kahtlustata vähki, vajalik on teha täpsustav uuring. Alati on olemas lisauuringu võimalus biopsia ehk proovitüki võtmine ultraheli anduri kontrolli all.
Veel oleks arukas meditsiinigeneetiline nõustamine onko-geneetika seisukohalt, vajalik saatekiri.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7