Mammograafiline uuring 08.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 42-aastane naine ning käisin esimest korda (omaalgatuslikult, kaebuseid ei esine) mammograafias. Sain uuringu kohta järgneva kirjelduse: " Teostatud uuring: Mammograafia mõlemast rinnast CC ja MLO suunas Kirjeldus: Näärmekoe tihedusaste . Näärmekoe jaotus on asümmeetriline. Kummaski rinnas koedeformiteete ega maligniteedile viitavat leidu ei esine. Paremas rinnas beniigset tüüpi lubistused. Võib jätkata rutiinse kontrolliga. Profülaktiliste radioloogiliste uuringute orienteeruv intervall 2a." Arusaamtuks jääb, mida tähendab see asümmeetriline näärmekoe jaotus ning beniigset tüüpi lubistused.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

On selge, et rinnavähki ei ole ega ka kahtlust. Kahjuks unustasite kirjutada, mitu korda olete sünnitanud ja kui kaua iga kord olete rinnaga toitnud. Rinnaga toitmine on nn "rinnavähi vastase toimega."
Ka sõltub noorel naisel rinnauuring menstruaaltsükli päevast, parim kontrolli aeg on m tsükli 5.-15. päevani, sest noortel on rinnakude väga tihe.
Kogu organism on asümmeetriline, omapärane. Beniigsed on mittevähile omased muutused. Lubistused on viisakalt öeldes "ealised muutused." Kui väga muretsete, siis võite alati ise tasudes pöörduda mammograaf.ee rindade ultraheliuuringule, mis on lisauuring, jälgige soovituslikku aega, so 10 päeva m tsükli jooksul.
Selle uuringu nimi on baasmammograafia. Eestis on rinnavähi sõeluuringud 50-66a, kuna vähk on tõusva esinemissagedusega vanuse kasvades.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7