Orungal ja planeeritav rasedus 20.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Võtan küüneseene raviks orungali. Ravi on tsükliline (1 ndl võtan kapsleid ja kolm nädalat mitte), kestusega kolm kuud.
Lähiajal on suur soov aga ka rasestuda. Seoses sellega sooviksingi teada, kui kaua pärast orungali tarvitamist pean ootama enne kui on soovitav lõpetada rasestumisvastaste pillide tarvitamine?
Orungali infoleht ütleb, et rasestumisvastaseid tablette tuleb võtta kuni järgmise menstruatsiooni alguseni pärast orungali viimast võtmist. Samas aga on seal ka krjas, et orungal mõjub veel 6 kuud pärast tarvitamist.
(Viimane nädal orungali võtta on augusti viimane nädal.)
tänud,
Kristina

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Orungali toimeaine itrakonasool püsib veres nädala jooksul peale viimase tableti võtmist, oluliselt kauem püsib ravimi kontsentratsioon nahas ja küünes.
Kui kasutad pille ravikuuri lõpust veel vähemalt nädala jooksul või kuni uue tsüklini, siis ohtu lootele rasestumise korral ei teki. Raseduse ajal on ravim rangelt keelatud.