Peale emakakaela operatsiooni 17.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin selle aasta veebruaris emakakaela konisatsioonil. Enne operatsiooni oli hpv 31. Nüüd septembris käisin uuesti kontrollis. Läksin kaebusega (kuna oli väga väike määrimine) päevade väliselt siis. Günekoloog ütles ,et kasutaksin Feminella supposiite, ja ka Canesbalance supposiite. Ning kuna minu opist ka möödas 6kuud,siis peaks olema nn see kontroll vms. Kahjuks ei teinud ei pap testi ega ka hpv test. Kuigi küsisin ise kas peaks tegema hpv testi, et teada saada kas on hpv. Sooviks teie nõu, arvamust? Tänud ette! :)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Peale konisatsiooni vajalik 6 kuu môôdudes vôtta HPV ja PAP test, see on meie ravimjuhises ka kirjas. Dr kadastik