Ovulatsiooni testid juba 6 päeva positiivsed 29.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, testin igapäevaselt ovulatsiooni. Esimese positiivse testi sain 23.09 ja sellest ajast on kõikidel päevadel test ka positiivne olnud.
Kas see viitab mõnele probleemile, ovulatsiooni kestus peaks ju umbes 2p maksimaalselt olema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Küsin juurde, miks testite iga päev ovulatsioone? Ei ole ka teada, millisel meetodil testite? Kas apteegi testid, kas mobiili äpis, kas virtuaalsel meetodil vms? Ohtlik see ei ole, küll aga muutub seis iga päev, vahel on tegemist nn persisteeriva folliikliga jms.
Kui PCOS on kliiniliselt kinnitatud, siis on võimalik laparoskoopiline nn munasarjade drillimine ja peale seda ovulatsioonide stimulatsioon ravimitega. Väga paljud minu patsiendid on on sellise taktikaga jäänud rasedaks. Laparoskoopiliselt on võimalik kontrollida ka väikevaagna seis ja munajuhade läbitavus, mis on eelduseks rasestumisel. Eelnevalt ka partneri uuringud androloogil. Alati võite tulla Piritale vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7