kas peaks muretsema 18.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lõpetasin aprillikuus Femodeni võtmise, sooviga rasestuda (üks laps mul juba on- 11 a).
tsükkel muutus seejärel ebaregulaarseks- pikim vahe 42 päeva. Nüüd on vahe viimasest menstruatsioonist kasvanud juba 56 päevaseks. Rasedustest oli negatiivne. Muid rasedustunnuseid samuti pole ning tervis on ka üldiselt korras va nohu jms.

Millal peaksin hakkama tõsiselt muretsema ja arsti poole pöörduma?
Ette tänades,

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui menstruatsioonide vahed on ligi 2-kuu pikkused, on tegemist tsüklihäirega, mis võib olla ka rasestumisel takistuseks. Soovitan pöörduda arsti poole, kuid eelnevalt soovitan teha ovulatsiooni testid(saab osta apteegist) või mõõta basaaltemperatuuri paari kuu jooksul ja kirjutada iga päev üles temperatuur. See aitab kindlaks teha, kas tsüklid on ovulatoorsed või mitte.
dr. Katrin Seemen