Hormoonasendusravi kliimaksi puhul? 26.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Naistearst määras hormoonasendusravi. Terviseuuringud enne seda kôik tehtud, näitajad korras.
Kuid ma ise kahtlen, kas on mul neid vaja ikka sisse vôtra, olen orsinud infot ja arvamusi on seinast seina, poolt ja vastu on palju.
Soovin arvamust, mis on ôige ja kuidas toumida, har puhul on palju kôrvaltoimeid, seega hirm on suur.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 51-aastane

HAR on elukvaliteeti oluliselt parandav ravi. See ei ole kohustuslik, ei pea tarvitama, kui on võimalik muudmoodi toime tulla.
Küll aga on HAR tarvitajad paremini uuritud: iga kahe aasta järel onko-günekoloogiline kontroll: sõelmammograafia, perearst, naistearst. Kes paaritul aastal sündinud, neil paarituil aastail ja vastupidi.
Rinnavähi sõeluuringud kestavad kuni 68a, HAR ravijuhend lubab HAR tarvitada kuni 65a. Valik on teie. Uuringuid läbimata retsepte pikendada ei tohiks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7