Positiivne uriini rasedust test ja samal ajal negatiivne vere hcg test 08.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olime mehega vahekorras (kondoomiga mis ei purunenud) 26 november. Mul on alati menses alganud väga õigel ajal iga kuu nagu kellavärk.
Oleks pidanud algama 1.detsember. Kuid ei alganud ja kuuendal detsembril pühkides avastasin heleroosakat voolust. Õhtuks tuli ka kergelt väga heledat punakat määrimist mis kestis seitsmenda detsembri õhtuni.
Käisin täna 8. Detsember vereanalüüsil hcg suurust määramas ja test tuli vastusega negatiivne hcg oli väiksem kui viis. Tulin koju ja sümptomid samad mis mõni päev olnud. Iiveldus pearinglused jne.
Tegin ribatesti (varajase) ja tuli kaks triipu millest üks küllaltki hele. Lisan ka foto.
Kuidas saab olla võimalik, et veretest on negatiivne kuid uriinitest küllaltki postiivne kordasin testi ka õhtu jooksul kaks korda kõikidel sama triip tahtsin olla kindel et tegu pole vigase testiga kuigi triip tuli sinna väga kiirelt vähem kui poole minutiga. Sooviksin sellele mõistatusele professionaalset nõuannet.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Uriinist tehtud rasedustest näitab positiivset tulemust, kui mõlemad triibud on täiesti ühesugused. Kui kontrolltriip on hele, siis on tegemist tsüklihäirega, sest veretest rasedust ei näita. Raseduse määramisel on veretest absoluutne ja see eksida ei saa. Oodake rahulikult menstruatsiooni. Enesetunde muutused on seotud tsüklihäire ja premenstruaalse sündroomiga.