Pikaajaline määrimine Daylette pillidega 05.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Praegu jookseb mul 6 kuu võttes neid pille. Olen 3 kuud päevad ära jätnud(pole rohelisi pille söönud/viimast nelja pilli). Alguses ei määrdunud väga sellist pruunikat kreemjas asja, nüüdseks seda tuleb koguaeg, ainult siis mitte kui ma peaks sööma nelja viimast pilli. Ehk määrdumine on mul pea kuuaega järjest alati, natuke vähem. Äkki võtan valesid pille? sest teistel sellist probleemi ei ole nendega.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Tegemist on KOK kombineeritud oraalse kontratseptsiooni ehk kombineeritud antibeebipillidega. Üles tuleb märkida 4 toimevaba päeva (4 rohelist tabletti ei sisalda toimeaineid ning neid nimetatakse ka platseebotablettideks). Skeem on alati 24+4+24+4...siis on välja töötatud toime parim.
Pöörduge noorte nõustamise keskusesse, sest välistada tuleb seksuaalsel teel levivad infektsioonid, vähemalt: urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma Genitalium vm.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7