Beebipillidega alustamine suvalisel ajal 26.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Alustasin täna beebipillide võtmist tsükli 15.päeval. Infolehelt lugedes ei jäänud alguses silma, et peaks menstruatsiooni 1.päeval alustama ning ka apteeker ütles, et võib kohe hakata võtma. Internetist leidsin aga muud infot.
Tegemist on Daylette pillidega. Kui täna 1.päeva oma ära võtsin, siis kas jätkan nüüd edaspidi nende võtmisega või ootan menstruatsiooni ära ja alustan siis 2.tabletiga?
Kas rasestumisvastane kaitse on tagatud kohe esimesest tabletist?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillide rasestumisvastane kaitse on tagatud esimesel kuul vaid siis, kui alustada pillide võtmist menstruatsiooni 1. päevast. Tsükli keskelt ei ole mõtet pillide võtmist alustada, sest siis rasestumisvastane kaitse puudub ja on risk, et tekivad ebakorrapärased veritsused. Oodake ära menstruatsiooni 1. päev ja alustage uuesti, võttes uuest karbist esimese pilli ja jätkates 1 tablett päevas täpselt skeemi järgi ( Daylettel 24+4), seega 28 päeva. See karp pille, millelt 1 toimeainega pill on puudu, jääb järgi ja edaspidi võib sealt pille kasutada näiteks vajadusel menstruatsiooni edasilükkamiseks.