Peavalud enne päevi ja ovulatsiooni ajal 10.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on tohutud peavalud ovulatsiooni ajal ja enne päevi. Kalendri järgi võib juba oletada, et nüüd on aeg.. Kuidas saaksin neid leevendada? Tundub, et miski eriti ei mõju. Käisin naistearstil, ta soovitas mungapipra tablette aga kas tuleks neid tarbida koguaeg? Sain arstilt nõuande süüa veidi enne päevade algust. Kasutan spiraali, arst pakkus selle eemaldamist. Veel keeldusin. Kas spiraali eemaldatakse ka siis kui pole päevi? Tänan.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Menstruatsionieelsed peavalud on üks PMS tunnustest, mida põhjustavad menstruatsioonitsükli jooksul toimuvad hormoonide kõikumised. PMS-i on rohkem 40+ vanuses naistel. Looduslikest preparaatidest aitab PMS-i leevendada mungapipar ja ka kuningakepiõli. Kõik hormonaalsed rasestumisvastased vahendid leevendavad efektiivselt PMS-i ja selles osas saate teha valiku, konsulteerides oma arstiga. Kui on plaan eemaldada spiraal, siis seda võib teha ükskõik millisel tsükli päeval.