Hormoonide tase - varajane premenopaus? 24.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35a. naine, kahe lapse ema, noorem on 1,5 a.
Probleemid algasid vahetult enne teise lapse sündi, käisin selle probleemiga ka arstil, aga lahendust ei saanud. NImelt hakkasid mind vaevama peavalud ja higistamishood, eriti peale oletatavat ovulatsiooni, samuti vaevlesin tugeva PMSi käes. Siis aga jäin lapseootele. Pärast seda hakkasid asjad uuesti ja veelgi hullemini. Peavalud on väga tugevad ja juurde on tekkinud just öised higistamishood, lausa sellised, et olen öösel läbimärg. Päevad käivad paar kuud korrapäraselt, vahe 28 päeva, siis aga on kuskil 40 päeva. Lasin oma tasu eest teha kaks analüüsi, juhtus see vahetult enne päevi. Progesterooni tase oli 7,59 nmol-l, östradiool 162,16pmol-l. Kas tegemist on normiga? Ras.vastaseid vahendeid hetkel ei kasuta. Aga olen hirmus väsinud sellest kõigest.
Kas tegemist võib olla lausa varajase premenopausiga?
Mida peaksin edasi tegema?

Tänades,
Mann

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tehtud hormoonid on normi piires, sanas kollaskeha hormooni väärtus on pigem alumisel normi piiril. . Soovitaks võtta ka esimese faasi hormooni (s.o 3-6tsükli päev). Tegemist on ilmselt PMS-iga mis vajab ravi. Kuna kollaskeha väärtus madalam, aitaks ja oleks sobilik kollaskeha hormooni ravi tsükli II faasis. Seda peab määrama teile günekoloog. Raviks võivad olla ka pillid
Dr Kadastik