Alaseljavalu ja munasarja vähk 20.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu mureks on alaseljavalud, mis on eriti tuntavad enne päevi ja pärast päevi, umbes ovulatsiooni ajal.
Viimati käidud naistearsti kontrollis aprill 2023.
Tehti pap test, mis oli korras.
Ultraheli andmed
Vaginaalne UH HK 7954 Emakas tugevas retroversioonis 5,0 x 4,4 x 5,8 cm Endomeetrium 0,7 cm Parem ov. 2,4 x 2,7 cm Vasak ov. 2,8 x 2,6 cm Cavum Douglases vaba vedelikku ei näe. 11.04.2023 - Per vag: tupp ja portio puhtad, emakas tugevas retroversios. LBC, UH.
Saan aru, et emakas hoiab mul taha poole. Kas alaseljavalud võivad sellest olla?
Kuna munasarjavähki on väga raske diagnoosida varajases staadiumis, siis kas oleks vaja lisakontrolli, vereanalüüsi vms?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Kõik nimetatud versioonid on võimalikud. Alati on võimalik pöörduda otse SynLab ja ise tasudes paluda teha kasvajamarkerid. Need aga ei ole ülispetsiifilised, ega sobi seetõttu sõeluuringuteks. Saate ka ise pöörduda mammograaf.ee tasulisele MRT vms uuringule.
Unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud? Kas on olnud väikevaagnas operatsioone?
Retroversioonis emakas noorel, tervel naisel, kellel ei ole väikevaagnas liiteid on liikuv organ ja ei peaks seljavalusid põhjustama. Abiks on füsioteraapia. Alati võite tulla tasulisele eravastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7