Alaseljavalu 30.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mind on juba pea aasta küll alaseljavalud kimbutanud. Esialgu oli rohkem üldiselt alaselg, nüüdseks vaid parem pool, just kummardades,kükitades. Perearst esmalt minu kaebuse peale saatis mind günekoloogi vastuvõtule. Käisin ja arst võttis ka analüüsid, kontrollis minasarjad ja lubas helistada kui midagi valesti-kõnet ei tulnud. Järelikult korras. Käin ka füsioteraapias, ei mingit abi. Avastasin, et kui menstruatsiooni alguseni on umbes 10 päeva,siis seljavalu muutub hullemaks ja kui hetkel näiteks on jäänud vaid paar päeva menstruatsiooni alguseni,on alaselg kuidagi palju vähem valus, saan ka paremini kummardada. Millest selline tunne võiks olla? Kas võiks see kuidagi olla seotud siiski millegi günekoloogilisega või siis on midagi, mida võiks kontrollida?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui seljavalu on seotud menstruatsiooni tsükliga ja valu tunnete tsükli 2. faasis, enne menstruatsiooni, siis võib selle põhjuseks olla endometrioos. Günekoloogilisel läbivaatusel ja ultraheli uuringul pole väga väikesed endometrioosikolded nähtavad ja diagnoositavad. Kui kasutada hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid ( pillid, plaaster, tuperõngas, hormonaalne emakasisene vahend e. spiraal), siis endometrioosi korral tsükliline valulikkus kaob või väheneb tunduvalt. Seega, kui Te praegu kasutate mõnda hormonaalset rasestumisvastast vahendit, siis endometrioosi kahtlust ei ole. Arvestades sellega, et valu on rohkem seotud kehaasendiga, siis jääb siiski rohkem kahtlus närvivalule. Soovitan ka neuroloogi konsultatsiooni.