Paistes ja valulik rinnanibu 13.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mõned päevad hakkasin tundma ühes rinnanibus kerget valu. Kui läksin sinna vastu, siis oli see hell. Nüüd paar päeva hiljem on see kõva, ümbert on paistes ja valutab. Isegi kui lähed õrnalt käega vastu on valulik.
Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on rinnanibu põletik. Teil võis olla kerge mikrotrauma nibu piirkonnas ja nahalt võivad bakterid sinna sattuda ning tekitada põletiku. Kasutage esmasena Bepanthen Plus kreemi. Kui 2-3 päevaga kaebused ei taandu, siis palun pöörduge oma perearsti poole, kes vajadusel määrab antibiootikumidega salvi.