Vasak rinnanibu valulik ja paistes 05.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mind teeb murelikuks vasak rinnanibu ja selle ümbrus. Katsudes on see valulik ja kõva ning terve see ala tundub paistes. Avastasin selle 04.juuli õhtul, varem pole sellist asja kunagi täheldanud. Olen segaduses ja ärevil ning ei oska kuidagi mõelda, millest see võiks tingitud olla. Nibu punetab natuke ja katsudes tundub nibu ja nibuväli teisega võrreldes jube turses ja kõva.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Kirjelduse järgi ei ole kindlasti tegemist rinnavähiga. Jääb mulje, et võib olla mõni nahaprobleem: allergia, dermatiit, nahapõletik, karvanääpsu põletik, piimajuha ava põletik jms. Soovitan esmalt pöörduda oma perearstile või kohe ka dermatoloogile-nahaarstile.
Noori nõustavad elustiili- ja toimetuleku suhtes ning HPV vaktsineerimise suhtes noorte kabinetid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7