Progyluton hormoonid 09.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Võtan umbes 4-5 kuud Progyluton hormoone , elan Hispaanias ja need määrati mulle, sealse günekoloogi poolt , premenopausi sümptomite leevenduseks) . Võtan 11 päeva valged 10 päeva pruune tablette ja 7 päeva pausi. Aga mul on selle 7 päeva pausi ajal, kui ootan päevi , alati ebameeldib periood, tegelikult algab see juba siis, kui neid viimaseid pruune võtan. Nende valgete pillide ajal enesetunne kõige parem. Varsti ootab ees reis ja kahjuks jääb see periood ka reisi sisse kui enestunne kehv( peavalu, seljavalu, kõht väga paistes ja tuju ka pole just parim) Seoses sellega on mul mõte, et selle 7 päeva asemel võiks äkki pikema pausi teha ja alustada uue pakiga 7 päeva hiljem( ehk 14 päevane paus). Või võibolla võiksib võtta valgeid tablette topelt järjest, ehk 22 ja siis pruune võtta tavapärase 10
Võibolla need mõlemad on väga halvad lahendused ja nii ei tohigi teha, seepärast ka kirjutan ja küsin nõu, et kas üldse võib midagi sellist teha ja kui ei, siis kas oleks mõni teine võimalus seda päevade perioodi edasi lükata.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tabletid, mida võtate, kasutatakse nii rasedusvastasel eesmärgil kui hormoonasendusravina üleminekuea vaevuste leevendamiseks. Tegemist on tsüklilise raviga ja tablettides muutub hormoonide doos. Valged sisaldavad kehaomast östrogeeni, mis annab teile hea enesetunde. Emaka kaitseks on vajalik kasutada gestageeni ja pausi ajal hormoonitase langeb, mis põhjustab teile halvemat enesetunnet.
Teil on praegu võimalus paus vahele jätta ja kohe jätkata uue originaaliga. Soovitan ka oma arstiga nõu pidada preparaadi vahetamise suhtes näiteks mittetsüklilisele hormoonasendusravile ülemineku osas.