Päevad jäänud hiljaks 04.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mure selles et võtsin 29 mai sos pilli, peale seda nädal hiljem veritsesin umbes kaks nädalat, nagu oleksid päevad, mis kestsid kaks nädalat. Vahepeal pidid ka õiged päevad hakkama nädal peale veritsuse lõppemist ehk 18 juunil, aga hetkel on 17 päeva hilinenud, tegin ka rasedustesti, mis oli negatiivne, kas sos pill võis mõjutada tsüklit nii, et hetkel päevad ei tule?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

SOS pill sisaldab suure annuse gestageeni, mis väga sageli võib põhjustada tsüklihäireid. See on individuaalne ja kindlaid reegleid ei ole. Oodake rahulikult järgmist menstruatsiooni, kui teie rasedustest on negatiivne olnud. Paari kuuga peaks teie tsükkel reguleeruma. Kui teil on kindel partner, kuid raseduse plaani lähiajal ei ole, siis on parem variant valida kindlam rasedusvastane vahend nagu kombineeritud igapäevased pillid, minipillid, implantaat või 3-5 aastane nn. väike hormoonspiraal.