päevad edasi lükkama keskel tsüklil 07.07.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu mure seisneb selles, et mul oleks väga vaja menstruatsiooni mõned päevad edasi lükata.

Eelmine oli mul 26-31 juuni ja järgmine tuleb samal ajal juulis. Kas mul on üldse mingit võimalust seda teha?

- rasedusvastste tablettide võtmisega alustmiseks olen juba hiljaks jäänud (ehk siis ma ei võta neid praegu)
- kas on veel mõni variant?

Ma mõistan, et parem oleks menstruatsiooni mitte edasi lükata, aga praegu oleks mul seda üks kord vaja väga teha. Loodan, et oskate aidata.
Abikaasa oli tõõl välismaal 2 kuud ja kuu lõppus tuleb koju nädalak.Palun Soovitage mida ma võin perearsti poolt tellida ravimeid(retsept)
Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõige kindlam on pillidega edasilükata ja oleks õigem alustada viimase tsükli ajal. Nüüd võite ka alustada kohe esimesest võimalusest ja võtate järjest nii kaua kui vajate. Võite järjest võtta ka mitu kuud, vahesid ei tee. Perearst saab neid kirjutada, nt Jeanine. Kuna te olete pisut hiljaks jäänud, sis väike võimalus on, et määrib mingil ajal. Suure tõenäosusega siiski on OK. DRKadastik