Kyleena paigaldus 08.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Selline küsimus, et mitte sünnitanule sobib kyleena spiraal?
Või milline spiraal sobiks mitte sünnitanule?
Kardan just kõrvalmõjusid, mis olen erinevates kohtades lugenud,
kaalutõus, akne, tujumuutused jne.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mittesünnitanule võib hormoonspiraali paigaldada ja neist on soovitav paigaldada kas Fleree või Kyleena ehk nn. väikese hormoonspiraali. Fleree on 3 aastaks ja sisaldab 13,5mg hormooni. Kyleena on 5 aastaks ja sisaldab 19,5mg hormooni. Levonorgestreel , mida spiraalis kasutatakse, võib väga kõrge tundlikkuse korral alguses põhjustada vedeliku peetust ja näonahaprobleeme, kui selleks on soodumus. Tavapäraselt need kaebused ajas vähenevad-mööduvad, kuna keha harjub ja ajas väheselt hormoonitase vereringes langeb. Kui soovite väga tõhusat-mugavat rasedusvastast vahendit, siis soovitan kindlasti hormoonspiraali paigaldada. Kui spiraal ei sobi või teil tuleb rasedus plaan, siis saab selle igal ajal eemaldada.