Tugevad krambid Kyleenaga 05.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mulle paigaldati kyleena 9. augustil. Menstruatsioon algas 19. augustil ja kestis kaua, vahepeal oli krampe. Veritsus on tänaseks lõppenud, aga spasmid läheks justkui aina hullemaks. Kas see on normaalne kõrvalmõju või peaksin pöörduma vastuvõttu? Pärast paigaldamist ultrahelis ei kontrollitud- günekoloog ütles, et ta oleks paigaldamisel tundnud, kui oleks olnud mingi takistus.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui valu jääb peale paigaldamist ja peale menstruatsiooni püsima, tuleb kindlasti pöörduda arsti poole. Kyleena toimel menstruatsiooniaegsed valud ajaga vähenevad või kaovad. Kyleena paigaldamise järgselt võib järgnevatel kuudel esineda menstruatsioonide vahelisel perioodil ebakorrapärast vähest veritsust.