Alakõhuvalud ja roosakas lima 15.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
On juba kolmandat päeva alakõhukrambid, mis tavaliselt on päevade ajal ning lima on roosakas, vahepeal ka nagu täitsa veri. Järgmised päevad peaksid hakkama viie päeva pärast. Valu alandamiseks pole tapletid aitand ja päevade ajal. On ka tehtud rasedustest, oli negatiivne ja kas peaks minigi ajajooksul uue testi tegema?
Ette tänades!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Suure tõenäosusega on teil premenstruaalselt alakõhuvalud. Tsüklist tsüklisse võivad valud alakõhus enne menstruatsiooni ja päevade alguses olla erineva tugevuse ning kestusega.
Võtke praegu piisava annusega valuvaigistit nt ibuprofeen 400-600mg või paratsetamooli 500-1000mg koos No-spa tabletiga. Kui teil menstruatsioon oodatud ajal ei alga, siis korrake rasedustesti või tehke HCG vereanalüüs.
Kui teil päevad algavad, kuid valud korduvad järgmises tsüklis ja teil raseduse plaani kohe ei ole, siis on soovitav proovida rasedusvastaseid pille, mis aitavad oluliselt tsükliga seotud valusid vähendada.