HPV ravi 11.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin aasta tagasi teie vastuvõtul sain diagnoosiks Hpv 16 positiivne ja kolposkoopia vastus oli, et kerged rakulised muutused emakakaelal. Soovitasite mulle käsimüügiravimit “papilocare”. Otsutasin siis mõni-aeg tagasi, et hakkan seda rohtu kasutama. kuid peale 7päevast kasutamist tundsin ebamugavus tunnet ja pakitsust. Just kui oleks välja löönd kandidoosi. Kas see tähendab, et antud ravim mulle ei sobi või peaksin probiootikume kõrvale kasutama?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Iga ravimi suhtes võib esineda individuaalselt allergiat-ülitundlikkust. Papilocare koosneb erinevatest komponentidest ja mingi nendest võib teil allergilist reaktsiooni põhjustada. Kui teil praegu esineb ärritust-sügelust, siis lõpetage Papilocare kasutamine ja kasutage ühekordselt Canesteni küünalt. Edasi sobivad piimhappebakteritega küünlad paar korda nädalas pikema kuurina. Võite mingi aja pärast Papilocaret uuesti proovida, kuid kui kaebused korduvad, siis kahjuks te Papilocare kasutada ei saa. HPV suhtes on oluline mikrofloora tasakaal tupes ja piisav probiootikumide hulk. Võite edaspidi piimhappebakteritega küünlaid kasutada 1-2 korda nädalas pikkade kuuridena.