Lapse Soov 04.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul on väga suur mure nimelt küsiksin et mul on kolm keisrit olnud ja siis lasin ära steriliseerida aga nüüd uuesti Soov last väga saada kui suur tõenäosus on et surma ei saa ja emakat ei eemaldada sellest olen teadlik et saab viljastada aga ongi hirm surma ees ja emaka ära võtmise ees.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on 3 armiga emakas ja iga järgnev rasedus tõstab emaka rebenemise ehk ruptuuri riski. Samas on see väga individuaalne ja see on risk, mile te rasedusega võtate. Teil jälgitakse rasedus ajal oluliselt rohkem ja sünnitus lõpetatakse plaanilise keiserlõikega. Ette ennustada, kuidas rasedus ja sünnitus teil individuaalselt kulgevad tegelikult ei saa ja selles suhtes midagi täpselt öelda ei ole võimalik. Kui veel ühe lapse soov on suur, siis te peate teadlikult vastavad riskid võtma. Enamikel juhtudel kulgeb kõik hästi ja midagi ohtlikku ei juhtu.