Lapse saamise soov!. 01.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere päeva!. Olen aastaid tarvitanud psüühika ravimeid, kuid lõpetasin 5 a. tagasi võtmise, sest taipasin, et probleem ei tule minu seest!. Nüüdseks olen 42 a. ja mina ei saa aru, miks minul lapsi saada ei lubata kui probleem pole minus!. Kas on hilja selleks!? Ja kas minul on võimalik lapsi saada enam!!?? Viimase kahe aasta sees olnud 4 rasestumist testide järgi, kuid keegi ei hooli enam minu rasestumistest ja see on minule probleem!. Tahan ka väga rase olla ja last saada endale!. Mis aitaks minu olukorras!.?. Minul on kodus rasedusraamatud, ajakirjad ostetud!. Saan kompensatsiooni!.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Kahjuks on tõesti hilja. Isegi Eesti Vabariik ei toeta kunstlikku viljastamist üle 41. Siis on rasedaks jäämine üliharv ja sünnib rohkem väärarengutega vastsündinuid. Kas saaksite hakkama?
Aitaks konsulteerimine perearsti, raviarsti-psühhiaatriga, kas oleks vajalik ravimitega jätkata, et ei juhtuks invaliidistumine ja sõltumine abist. Raviga on võimalik oma elukvaliteeti parandada.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7