Sünnitusjärgne veritsus 23.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure sünnitusjärgse veritsusega. Tänaseks sünnitusest möödas veidi üle 4 nädala. Umbes 2 nädalat tagasi, hakkas tunduma, et veritsus hakkab juba lõppema, oli selline hele voolus juba, kuid siis hakkasin uuesti veritsema. Veritsesin kuskil ca 5 päeva, ja hakkas uuesti taanduma, oli jälle väga palju heledam voolus, mis oli praktiliselt juba olematu. Kuid üks päev pingutasin vist veidi rohkem ja järgmisel päeval oli veritsus jälle platsis. Väga palju korraga ei veritse, pigem nagu selline päevade laadne veritsus.Enesetunne muidu hea, vahepeal paar päeva oli, kus pea veidi käis ringi ja oli kehvem olla, kuid see möödus. Alakõhtu aega-ajalt lööb õrn valu sisse, kuid see ka kõik. Kas peaksin muretsema või selline asi pigem tavaline? Sünnitusjärgses kontrollis veel käinud ei ole ja last toidan rinnaga.

Aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Sünnitusjärgset veritsust võib esineda 4-6 nädala jooksul. Kõige suurem on veritsus esimesel sünnitusjärgsel nädalal, siis väheneb, kuid periooditi võib see ka veidi suureneda. Kui veritsus järgneva 2 nädala jooksul ei lõpe, suureneb või tekib ebameeldiv lõhn voolusele, siis pöördu koheselt kontrolli. See on tavapärane, et aeg-ajalt, eriti just imetamise ajal, tunned tuikavat valu.See on seotud emaka kontraktsioonidega.
Sünnitusjärgset läbivaatust soovitame tehe 6-8 nädalat peale sünnitust.