Ureaplasma urealyticum-i proov positiivne 13.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin korralisel günekoloogi vastuvõtul - kaebuseid ei olnud. Üheks prooviks, mida arst võttis oli ka ureaplasma urealyticum, mis osutus positiivseks. Arst määras mulle ja kaaslasele ravi - asitromütsiin 2 päeva 500 MG 1 x PV. Kuu hiljem võttis korduvanalüüsid ning test oli endiselt positiivne. Arst määras uued antibiootikumid - 7 päeva doksütsükliin 100 MG 2 x PV.
Lugedes ravimite infolehti ei läinud esimesel juhul kogused üldse kokku lehel olnuga ning teisel juhul oli kogus märgitud kui erandjuhtudel. Erinevatest allikatest selgub, et bakter on tihti naise kehas ka loomulikult ning ei tee midagi kurja.
Uut kontroll analüüsi pole veel võetud.
Kas selline korduv rohtude võtmine on sellise bakteriga vajalik või mitte? Kas tuleks minna korduvale vastuvõtule seda kontrollima?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Ureaplasmad tekitavad erinevaid sümptome naistel ja meestel. Sagedamaini tehakse neid uuringuid meestekliinikus.
Mina pean vajalikuks uuringuid ureaplasmadele kaebuste puhul, eriti viljatu paarisuhte puhul. Viljatu paarisuhte puhul on vajalik ravi koos partneriga.
Suure tõenäosusega ei ole enam ravi antibiootikumidega vajalik ega ka korduv kontroll.

https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Ise saate pöörduda alati SynLab: lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu. Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

G.Litter M.D.
naistearstt.ee, veebiregistratuur.ee 24/7