Mirena ja imelikud päevad 13.07.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 2 last sünnitanud naine, viimase mais 2009a, sama aasta juulikuus paigaldati Mirena, päevad puudusid kuni imetamise lõpuni, s.o mai alguseni. Veebruarist alates märkan aeg-ajalt vooluses üksikuid veretäppe, mis jäävad WC paberile. Esimesed päevad mai lõpus 2010 a, 8 päeva. Esimesetel päevadel määrib, järgmisetel paaril päeval tuleb tumepruuni, peaaegu musta verd, siis paar päeva normaalse värvusega verd,sel ajal peab sidemeid kasutama ning viimased paar päeva taas määrib. Enne päevi seljavalud ja pisted all vasakus vaagnas, eriti istumast püsti tõustes. Samuti on vahetult enne päevi vahekord valulik, pealle seda kisub kõht krampi. Vasakul pool kubemes oleks nagu mingid kõvad sõlmed, samuti on kõht gaase täis ning olen aeg-ajalt kimpus ka pärakulõhega. Vahel on tunne, et urineerimisel suruks miskit all vasakul põiele.Kohalik naistearst peab kaebusi normaalseks, organismi kohanemisperioodile omaseks ja soovitab juua naisteteed. Kas mul on muretsemiseks põhjust või ongi see normaalne.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen kirjast, et ESS emakasisene (ravi)süsteem Mirena on paigaldatud juulis 2009.
Selliste kaebustega peaksid olema välistatud sugulisel teel levivad haigused ning on vajalik kontroll günekoloogilise ultraheliga.
Eelnevalt tuleks broneerida aeg perearstile. Suure tõenäosusega leib ka perearst, et on vajalikud kliinilise vere ja uriini uuringud kubeme lümfisõlmede suhtes ja urineerimiskaebuste suhtes. Koos vastustega pöörduge naistearstile.
Jääb mulje, et vajaksite rohkem informatsiooni ESS Mirena kohta.
35-aastastele on Eestis lubatud munajuhade sterilisatsioon ja vasektoomia. See oleks järgmine võimalus kontratseptsiooniks.
Pärakulõhe vajaks kontrolli proktoloogil. Soovitan dr. Jüri Kivimäe Erahaiglast Fertilitas, www.fertilitas.ee.
Võite broneerida aja www.naistearst.ee augustiks. Vajalikud teostatud gün. analüüside koopiad 2009-2010, põhiuuringud perearstilt, proktoloogi konsultatsioon, isikukood.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Pärnust